Prostě Vám nerozumím, pane premiére.

19. 05. 2019 13:56:28
Mám před sebou otevřený jakýsi předvolební novinový leták a hned po otevření na mě vykoukne Vaše tvář v červené kšiltovce sporťáka. Ve sportu se však ale hraje fér play, jinak následuje červená karta.

Po přečtení pochopila, že mám volit právě hnutí ANO a to nejen pro silné Česko, které se v EU neztratí, ale především pro rovný přístup ke všem. V rámci EU by to mělo být samozřejmostí. Nevím, proč bych za stejnou práci měla brát nižší plat než žena v zadluženém Řecku a jíst výrobky druhořadé kvality. I když já osobně si kupuji potraviny vypěstované a vyrobené v naší zemi a jde-li to, tak přímo od farmářů. Jsme přece pupek světa a rány umíme dávat taky pěkně tvrdé. Bohužel i sami sobě. To co zamýšlejí mnozí politici u nás doma je ale mnohdy na facku. A na mítincích vyzdvihují to, o co se zasadili doma, nikoliv v Evropě a zvláště starší voliči jsou pak zmateni. Samozřejmě je chválihodné, že se po delších debatách pustili docela dravě do věcí, které byly dlouhá léta přehlíženy. Jako navyšování důchodů a rodičovské. Lidé, kteří celý svůj život pracovali, odváděli státu daně a ještě stačili vychovat potomky, kteří jim ve stáří veškerou péči a starostlivost vrátí si zaslouží v podzimu života žít důstojným životem a ne třít bídu s nouzí. A k těm, k nimž osud až tak štědrý nebyl a nedovolil počít jediného potomka by se stát také neměl otáčet zády. O to více pracovali, odváděli daně, platili sociální pojištění a třeba se stali významnými vědci, dobrými učiteli či lékaři a lékařkami přivádějícími ta malá stvořeníčka na svět. A ne každý potomek se chová ke svým rodičům uctivě. Buďto nepracuje a prožije většinu života na dávkách, nadělá dluhy, které nakonec splácí rodiče či je odloží do domova důchodců a shrábne dědictví.

Komu by se důchody měly navýšit méně jsou ti, co celý život jak říkával můj tatínek "nesáhli na lopatu." Nelze vyměřit a pak postupně navyšovat stejný důchod tomu, kdo svá nejlepší léta proflákal na pracáku ač pracovat mohl jako člověku, který celý svůj život vykonával těžkou fyzickou práci třeba v zemědělství. Pro ty, kterým práce moc nevoní a nevoněla by měl zůstat nižší důchod jako záporná daň z lenosti. Přesně také nepochopila, proč by se měla malá miminka rozlišovat, zda se narodila o Silvestru do půlnoci či krátce po ní. Navýšení by mělo patřit všem dětem. Děti jsou ti, kteří jednou až navždy odejdou jejich rodiče a prarodiče převezmou na svá bedra otěže společnosti a na těch by se určitě šetřit nemělo. Stát by měl později ohlídat jediné, aby tyto děti nežily na dávkách od kolébky po hrob. Úředníků na to má přece dost. To je potom už všechno marné, marné, marné.

Co mě však dostalo, a to jste nenavrhl Vy ale KDU-ČSL, odpustit dluhy všem seniorům. To je naprostá s prominutím zhovadilost. Jestli-že si někdo naseká dluhy tím, že nakoupí spoustu věcí, které ani nepotřebuje u šmejdů, ručí vlastním majetkem dětem půjčujícím si na mobily, luxusní dovolenou či jim dokonce odevzdává důchod a pak si půjčí u lichváře, protože banky jsou opatrné, proč by pak měli být "omilostněni jen tito lidé." To si pak mohou půjčovat na dovolenou k moři, cestování...a jejich požitky zaplatí stát. Tak to bych si také nechala líbit. Nechť jim je tedy odpuštěno v rámci "milostivého léta," jak uvádí Starý zákon, kdy byli ti nejchudší a nejprostší zbavováni otěže a třeba i vyvázáni z otroctví. Ale s nimi i těm lidem, kteří se zadlužili hypotékami na bydlení ať už jsou mladí, staří, senioři, vdovy, vdovci, osamělí po rozvodu, rodiny s dětmi. Namísto sektorové bankovní daně navrhovanou ČSSD nechť se těmto lidem odpustí část dluhu či úroků. Stále se mluví jen o seniorech, ale co takoví lidé před důchodem, často už sužováni zdravotními problémy co musí vyžít jen z podpory v nezaměstnanosti několik let, protože už je nikde nechtějí či už mnohé profese tak dobře nezvládají. A patří sem především osamělé či ovdovělé ženy. Ty jsou na tom mnohem hůř. Komu by se bez pardonu měly odpustit všechny dluhy a exekuce jsou děti a mladí lidé, často žijící v dětských domovech, kterým po odchodu do světa dospělých zůstanou jen dluhy které sami nenasekaly.

Seniorů bude samozřejmě přibývat, je to nejpočetnější volební skupina, které půjde na ruku takřka každá vláda. Tedy nebude-li vedena Kalouskem. Zesnulá princezna Diana kdysi pravila směrem ke starým lidem. " Jste sice slabí fyzicky, ale jednou nás takových bude hodně. A v tom tkví naše síla."Takže bych se ani nemusela "unavovat" k návštěvě volební urny, protože pro nás, co nepatříme do žádných škatulek se patrně nic nezmění. Bohužel, být jen na českých politikách, pro běžné občany co pracují a nikoho neotravují, zkrátka drží pusu a krok by se hodně dlouho nic nezměnilo. K mnohému je donutila EU. Nejnověji psát zaměstnancům odpracovanou pracovní dobu, vzdělávací fondy, stáže, grandy pro lidi 50+, navyšování minimální mzdy kdy by pravice a někteří zaměstnavatelé nejraději z lidí sedřeli kůži za pakatel. To že se evropské peníze a mnohé dotace kamsi vypařili, je už trochu jiný příběh.

Prohrabuji se desítkami kandidátek a nevím koho vůbec volit. Na sliby moc nedám, přece už jsem jen velká holka....A třeba se jednoho dne probudím a z rádia uslyším, že všichni máme vše zadarmo abychom si navzájem nezáviděli i nos mezi očima a nesmrtelná teta, která se u nás zabydlela šla zase o kus dál. A pak opráším zažloutlý volební plátek a řeknu si. " Měl pravdu pan Babiš, všem všechno rovným dílem. Pak marně zašátrám v paměti a ne a ne si vzpomenout, kdo a kým ten pán v červené kšiltovce vůbec byl.

Autor: Vladislava Chourová | neděle 19.5.2019 13:56 | karma článku: 19.19 | přečteno: 1126x

Další články blogera

Vladislava Chourová

Demokracie na protézách.

Milion chvilek pro demokracii se v neděli chystá uspořádat jednu z nejmasovějších demonstrací na Letné. Kolik jen už takových bylo a demokracie stále stojí na vratkých protézách. Pamatuji si tu polistopadovou Letnou, kdy

20.6.2019 v 14:30 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1267 | Diskuse

Vladislava Chourová

Ministerstvo osamělosti.

Zvláště teď v předprázdninové době sladkého nic nedělání při otázce "a kam se chystáte na dovolenou" občas zaslechnu napříč generacemi povzdech. "Ale nikam, asi budu raději v práci. Samotné se mi nikam nechce." Před lety, krátce

18.6.2019 v 14:38 | Karma článku: 18.99 | Přečteno: 739 | Diskuse

Vladislava Chourová

Běda tomu, komu žena vládne.

Slováci mají svou první presidentku v historii své země. Elegantní, dlouhovlasou blondýnku, nejmladšího ústavního činitele na Slovensku. Slovensko nás předešlo o pěkně dlouhý krok. Tamní lid dokázal odhodit předsudky a do

17.6.2019 v 20:21 | Karma článku: 14.66 | Přečteno: 990 | Diskuse

Vladislava Chourová

Když zestárne stát.

Dle nejčernějšího scénáře se sociální systém začíná hroutit. Jen na sociální služby schází dvě miliardy, které kraje nemohou ze státu vydolovat a když už má být krize zažehnána sliby ministryně Maláčové, že je zkrátka vykouzlí,

16.6.2019 v 10:37 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 350 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jiřina Holotová

Násilník je v režimu strpění! To nevymyslíš! A ministra zajímají jen komentáře na sítích.

Dva roky se poflakoval Evropou Afričan, který znásilnil dívku na Litoměřicku. V roce 2017 žádal neúspěšně o azyl v Německu a od té doby má u Bundespolizei čtyři záznamy pro násilnou trestnou činnost!

20.6.2019 v 20:44 | Karma článku: 30.53 | Přečteno: 470 | Diskuse

Pavel P. Kopecký

Perský záliv, místo opakování dějin

Dějiny se bohužel opakují. Jako teď v Perském zálivu, kde je už, obrazně řečeno, horká nejen půda, ale i moře.

20.6.2019 v 17:47 | Karma článku: 14.75 | Přečteno: 267 | Diskuse

Vladislava Chourová

Demokracie na protézách.

Milion chvilek pro demokracii se v neděli chystá uspořádat jednu z nejmasovějších demonstrací na Letné. Kolik jen už takových bylo a demokracie stále stojí na vratkých protézách. Pamatuji si tu polistopadovou Letnou, kdy

20.6.2019 v 14:30 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1267 | Diskuse

Josef Karlický

Prokletí zákona o státním zastupitelství. Měla by se vláda konečně poučit?

Vláda pro posílení nezávislosti justice stále nic neudělala. Připravuje vládní novelu zákona o státním zastupitelství - platnou až za dva a půl roku. Nebo taky vůbec. Snahy osmi ministrů o vládní návrh doposud vždy ztroskotaly.

20.6.2019 v 13:52 | Karma článku: 4.60 | Přečteno: 201 | Diskuse

Ladislav Cihlář

úmyslné(?)odsouvání tr. stíhání Babiše v režii oposice

Odborníci i laici (občané) se diví, jak kausa trestního stíhání Babiše nemá konce. Buď jsou důkazy nebo nejsou, takže by měl být již dávno poslán k soudu, nebo zproštěn podezření.

20.6.2019 v 11:50 | Karma článku: 35.14 | Přečteno: 946 | Diskuse
Počet článků 32 Celková karma 17.94 Průměrná čtenost 860

Kdo vůbec jsem. Prostě obyčejně neobyčejná ženská. Aktivně sportuji, miluji zvířata, přírodu, ráda se podívám na hezký film či přečtu hezkou knížku. Věřím v anděly strážné kteří u mě mají často pohotovost, boží mlýny a lásku, krásnou, čistou a upřímnou která může mít klidně čtyři nožičky a po celý rok nosit kožíšek.

Najdete na iDNES.cz