Moderní babičky zbožňují sex.

15. 06. 2019 13:53:14
Moc ráda jezdívala na prázdniny ke své babičce. Dodnes cítím tu neodolatelnou vůni borůvkových knedlíků jaké uměla jen má babička. Babička byla úplně obyčejná žena s očima naplněnýma moudrostí a hlubokýma očima jako lesní studánka

kam chodívaly pít laně s koloušky a my je zdáli tiše pozorovaly. Tolik mi připomínala babičku od Boženy Němcové. Bělovlasá stařenka nosící šátek pod nímž ukrývala dlouhý cop spletený ze stříbrných vlasů a šatovou zástěru jak se tehdy na správnou babičku slušelo. Než se provdala chodívala prostovlasá, mladá dívka s větrem ve vlasech. Jako vdaná paní už skrývala své kadeře pod čepcem či elegantním kloboučkem. Tak ráda si prohlížela album zažloutlých fotografií z nichž na mne dýchlo babiččino dětství. Jak si všichni ty holky a klučinové byli podobní. S těmi kudrnatými vlásky vypadali jako andílci na malbách v kostele. A kolik toho jen babička věděla a jak nádherně dokázala vyprávět při černé hodince. A že by si dělala starosti s nějakou vráskou na čele. Nebyl čas.

Starala se o malé hospodářství i o nás svá vnoučata s obrovskou láskou. Žila v tiché harmonii s přírodou, zvířátky i lidmi kolem. Dar života brala s obrovskou pokorou a když o něco náhodou přišla jen řekla " bůh dal, bůh vzal, co naděláme." Nenervovala se nehroutila nad každou maličkostí. Skrývala se v ní vskutku silná žena kdy zvláště po smrti manžela mého dědečka musela převzít veškerou péči o hospodářství. Nakonec vše s pomocí svých pěti dětí zvládla. Donedávna, kdy postupně začaly umírat, drželi sourozenci stále pospolu tak jako za doby své maminky. Ono silné pouto dokázala zpřetrhat jen smrt. Projela naši krásnou zem i část Slovenska, viděla moře ale prázdninám a dovolené u babičky se nic nevyrovná.

Ze vzpomínek na kouzelné prázdniny u babičky mě vytrhla fotografie starší prsatice v jedněch novinách a to tedy zírala. A to nejen já, ale i má kamarádka. Náruživá důchodkyně hledá sex, na stáří zůstala sice sama ale stále to mám ráda a to moc. Je mi pětasedmdesát a sex mi moc chybí. A hned pod textem telefonní číslo užírající korunku po korunce z peněženky sexuálních amantů náruživých babiček. "To víš holka , nová doba." Pravila kamarádka. "Náruživé babky se daly na podnikání a namísto s vnoučaty pojedou k moři se zazobaným kolouškem." Dneska letí chůva, taková ta starší paní co ti pošle pracák namísto babičky. Také ji mám, ne proto, že bych měla mamku sexuální dračici, ale protože jak víš před pár lety umřela a dětem babička moc chybí. Ne ta vykecávající se s mlsnými kocoury po telefonu či obíhající plastické chirurgy, ale úplně obyčejná, laskavá, co dokáže pohladit slovem, pofoukat každou bolístku a roztáhnout svá ochranná křídla. Normální babička co upeče pekáč makových buchet a vyrazí s dětmi do lesa na jahody, houby a zvířátky. A večer jim bude vyprávět, jaké to bylo v době když byla malá holčička.

Jsem moc ráda a děkuji Bohu že mohla poznat svou takřka pohádkovou babičku a prožít u ní jedno ze svých nejkrásnějších životních období. Kolik jen cenných rad mi dala do života, kolik mne toho naučila. A snad i díky babiččině domácí stravě a zděděné lásce k bylinkám mne povětšinou nemoci obešly velkým obloukem. Při velkém nachlazení, chřipce, horečce či zimnici není nad vývar z domácí slepice s notnou dávkou sušených bylinek, nudlemi a nakrájeným masem. A pak zalehnout pod duchnu a pořádně se vypotit. A na bolest v krku nám babička dávala na kostku cukru francovku či nám s ní krk namazala a dala obklad. Zabral stejně dobře jako cibulový. A na vše používala všelék vnitřně i zevně. Domácí sádlo, kterým si pomazala suchou tvář i ruce a pak si ho namazala na chleba. I ve vyšším věku měla pleť jemnou, takřka bez vrásek a do svých osmdesátin takřka neznala doktora. Lituji jen jediného, že ne vždy jí poslechla. Ale každý mladý člověk si musí jednou pořádně natlouct hubu jak s úsměvem říkávala. Nechtěla bych onu sexy babičku z novin. Co by mi jen asi tak krom posměchu spolužáků mohla dát.

Kolik tváří jen může mít babička. Ta moje vydělávala na živobytí na poli, později v zemědělském družstvu a dnes si moderní babička vydělá jednoduše sexem s mobilem u ucha. Ale kdepak jsou náruživí dědové pro tolik sexy babiček. Jediného tam neviděla. Možná hlídají vnoučata a zatímco babička vydělává vyprávějí jim pohádky, vyřezávají koníka či hrají počítačovou hru.

Vzpomněla si na film playgirl. Třeba si jednou založíme funnybaby 70 a na stará kolena se o sebe dobře postaráme i bez státu. " Svatá panenko podsrpenská, no vidíš to..."

Autor: Vladislava Chourová | sobota 15.6.2019 13:53 | karma článku: 36.14 | přečteno: 8919x

Další články blogera

Vladislava Chourová

Své srdce nechala v ZOO.

Miluji zvířátka a někdy mi připadá, že jsou mnohem lepší než my lidé. Už jako malá se těšila na výlet do ZOO a nemohla se vynadívat na zvířata, která znala do té doby jen z knížek či televize. Vidět takového slona, žirafu či lva,

17.7.2019 v 14:06 | Karma článku: 12.04 | Přečteno: 200 | Diskuse

Vladislava Chourová

Příběh země nezemě ze srdce Evropy.

Byla jedna země nezemě, kterou si neustále někdo zabíral a mnozí její obyvatelé z toho věčného poklonkování a řitilezectví zůstali po generace shrbení. Pominuly staré dobré časy krále Hrdoslava, kdy země jen vzkvétala. Umění a

15.7.2019 v 19:25 | Karma článku: 7.47 | Přečteno: 209 | Diskuse

Vladislava Chourová

Jak (ne)zestárnout v padesáti. Hlavně se z toho čísla nezbláznit.

Vyrazila si na výlet po památkách. Byl krásný letní den, sluníčko se jen smálo a já si oblékla svou oblíbenou sukni v pastelové barvě a růžovou blůzku s odhalenými pažemi. Cestou na autobus potkala jednu svou bývalou spolužačku

14.7.2019 v 10:32 | Karma článku: 17.78 | Přečteno: 837 | Diskuse

Vladislava Chourová

Poklonu skládám vám Mistře Gotte.

Karel Gott oslaví své neuvěřitelné osmdesátiny. Musím říci, že tohoto zpěváka miluji od svého dětství. Tolik nádherných písniček které mne provázely životem a provázejí dodnes. Převedly mne přes most dětství před bránu

13.7.2019 v 14:08 | Karma článku: 15.94 | Přečteno: 244 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Michael Pálka

Moje setkání s Karlem Gottem....

.Ano, je to hrůza let, rok 1973 a cesta mého kamaráda a moje do Mongolska.Tam jsme se sice díky sešňěrovaným komunistickým poměrům nedostali, ale ruská tajga taky stála za to.

19.7.2019 v 14:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Pražák

Nestrkej mi ten mobil pod sukni!

Maruška se nenápadně rozhlédla po poloprázdné kavárně, aby zkontrolovala, jestli se náhodou někdo nekouká a pak to provedla. Natočila se a dala si nohu přes nohu tak, aby umožnila mým očím neobvyklý pohled.

19.7.2019 v 14:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Lukáš Burget

Racketeová jede zpět do Německa

Kapitánka lodi Sea Watch 3, která v rozporu s italskými zákony a přes opakovaný zákaz přivezla do země migranty z Afriky, a které údajně hrozil v Itálii soud a vězení, je na cestě zpět do Německa.

19.7.2019 v 14:17 | Karma článku: 20.48 | Přečteno: 161 | Diskuse

Jan Sedláček

Nářečí na Malé Hané

Nedávno jsem četl, že se Hanáci smějí, jak v televizi interpretují hanácké nářečí (dnes je "správné" označení středomoravská nářečí).

19.7.2019 v 9:13 | Karma článku: 15.25 | Přečteno: 333 | Diskuse

Lukáš Burget

Daně platit nebudu, přikázal mi to Bůh!

Nejen uprostřed okurkové sezóny nás média zásobují kuriozitami různého druhu i závažnosti. Nejsou vždy k smíchu, ale tato mezi ty veselejší jistě patří.

19.7.2019 v 9:10 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 318 | Diskuse
Počet článků 42 Celková karma 15.82 Průměrná čtenost 787

Kdo vůbec jsem. Prostě obyčejně neobyčejná ženská. Aktivně sportuji, miluji zvířata, přírodu, ráda se podívám na hezký film či přečtu hezkou knížku. Věřím v anděly strážné kteří u mě mají často pohotovost, boží mlýny a lásku, krásnou, čistou a upřímnou která může mít klidně čtyři nožičky a po celý rok nosit kožíšek.

Najdete na iDNES.cz